O nas

Żłobek Samorządowy Nr 27 znajduje się na os. Kazimierzowskim 28 w Krakowie( dzielnica XVI). Placówka zajmuje dwie kondygnacje przeznaczone na pomieszczenia dla dzieci i administracji. Czynna jest od poniedziałku do piątku od 6:00 – 17: 00 z zachowaniem przerwy wakacyjnej oraz dni wolnych od pracy wyznaczonych przez kalendarz. Zapisy do żłobka trwają cały rok a przyjęcia w miarę wolnych miejsc.

Wzór karty zapisu

Wzór umowy

W żłobku pod opieką znajdują się dzieci od 5 miesiąca do 3 lat. Do realizacji celów statutowych żłobek posiada 4 grupy dziecięce.

Każda z grup wyposażona jest w sprzęt, zabawki, meble dostosowane do wieku dzieci. Do dyspozycji dzieci pozostają: sypialnia, bawialnia, jadalnia, łazienka a także szatnia. Na terenie żłobka znajduje się ogród z którego korzystają dzieci ze wszystkich grup w okresie od wiosny do jesieni ( w zależności od pogody). Natomiast grupa II posiada duży zadaszony taras. Nad bezpieczeństwem powierzonych nam dzieci czuwa fachowy personel, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach. Opiekę nad dziećmi sprawuje pielęgniarka, oraz opiekunki wspomagane przez pokojowe. Żłobek posiada własną kuchnię, w której przygotowane są codziennie świeże posiłki dostosowane do wieku dzieci. W dietach uwzględniamy wskazania lekarskie dotyczące żywienia (alergie pokarmowe). Jadłospisy powstają przy udziale dyplomowanej dietetyczki, która dba o dobrze zbilansowaną dietę naszych podopiecznych. Artykuły spożywcze pochodzą ze sprawdzonych źródeł a technologia przygotowania potraw nadzorowane jest przez system HACCP wdrożony w żłobku.

Nasze grupy

Grupa 1

16 dzieci
pielęgniarka, 2 opiekunki i pokojowa

Grupa 2

33 dzieci
6 opiekunek i pokojowa

Grupa 3

33 dzieci
6 opiekunek i pokojowa

Grupa 4

34 dzieci
6 opiekunek i pokojowa